Αναζήτηση Διερμηνέων- Ανακοίνωση

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ, δομή υποστήριξης φοιτητών/τριων με αναπηρίες και/ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, αναζητά υποψήφιους διερμηνείς Ελληνικής Νοηματικής Γλώσσας (ΕΝΓ) οι οποίοι επιθυμούν να κάνουν μέρος της πρακτικής τους άσκησης δια ζώσης ή από απόσταση (μέσω Skype), για να στηρίξουν κωφούς και κωφές φοιτητές/τριες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Στο προσεχές μέλλον σκοπεύουμε να απασχολήσουμε επαγγελματίες διερμηνείς ΕΝΓ για τη δια ζώσης ή από απόσταση (μέσω Skype) υποστήριξη κωφών φοιτητών/τριών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Η εκδήλωση ενδιαφέροντος δεν είναι δεσμευτική από τη δική σας ή τη δική μας πλευρά. Στην παρούσα φάση απλά μπορείτε να δηλώστε το ενδιαφέρον σας.

Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο 2421074345 καθημερινά 9:00- 15:00, στο e-mail: prosvasi@uth.gr, στη σελίδα μας στο Facebook: Πρόσβαση Φοιτητών με Αναπηρίες Πανεπιστημίου Θεσσαλίας ή με SKYPE: ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΕΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Μάγδα Νικολαραΐζη
Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ειδικής Αγωγής-Αγωγής Κωφών