Η μονάδα Κοινωνικής Μέριμνας φοιτητών του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει την Παρασκευή 25/11/2022 ημερίδα με τίτλο “Οι Υπηρεσίες Κοινωνικής Μέριμνας στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση: Το παρόν και το μέλλον”.

Στην ημερίδα θα συμμετάσχουν εκπρόσωποι των δομών προσβασιμότητας από τα πανεπιστήμια της Ελλάδος, μεταξύ των οποίων και η ΠΡΟΣΒΑΣΗ, Δομή Υποστήριξης Φοιτητών & Φοιτητριών με αναπηρία και/ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Στην ημερίδα θα απευθύνει ομιλία η επιστημονικά υπεύθυνη της ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ, κα Νικολαραΐζη Μάγδα, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ειδικής Αγωγής – Αγωγής Κωφών του Παιδαγωγικού Τμήματος Ειδικής Αγωγής Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Περισσότερες πληροφορίες, καθώς και το πρόγραμμα της ημερίδας μπορείτε να βρείτε στον ακόλουθο σύνδεσμο: